Szafy

Jakie szafy wybrać do sypialni lub pokoju?

Czy wiesz jak w rzeczywistości wybrać szafę na ubrania? Może wydawać się, że decyzja o zakupie konkretnego mebla jest relatywnie prosta. Nic bardziej mylnego! Szafy do sypialni to mebel wymagający odpowiedniego przemyślenia, a także dopasowania do danego pomieszczenia. Nie każda sypialnia bowiem jest taka sama. Trzeba wybrać szafy do pokoju tak aby nie zabierały zbyt wiele miejsca, a równocześnie pozostawały w 100% funkcjonalne. Podstawowy wybór wcale nie jest banalny i to właśnie od niego będzie zależało jak ostatecznie będziesz czuł się i wysypiał po ciężkim dniu w pracy. Czy warto wybierać tanie szafy na ubrania? Kiedy tanie szafy do sypialni z pewnością się sprawdzą? Dowiedz się właśnie tutaj!

Szafa garderoba a szafy do sypialni

Wbrew pozorom niejednokrotnie wybór właściwego wyposażenia np. szafy na ubrania potrafi być bardzo czasochłonny. Wynika to z tego, że na rynku dostępne jest szerokie spektrum modeli o różnorakim przeznaczeniu, rozmiarach czy funkcjonalnościach. Praktycznie każdy klient z kolei ma własne preferencje i gusta, a to właśnie do nich trzeba dopasować konkretną szafę na ubrania. W tym wypadku jeden może potrzebować rozwiązań w danej stylistyce lub kolorystyce, aby dopasować się w 100% do danego pomieszczenia. Inny klient z kolei będzie dysponował ograniczonym budżetem, a tym samym konieczny stanie się wybór raczej taniej szafy do sypialni. Tak naprawdę do każdego trzeba się dopasować. Nie zawsze mamy bowiem tyle miejsca w tym pomieszczeniu, aby pozwolić sobie np. na szafę garderobę.  Pomimo tego, że w rzeczywistości jest to rozwiązanie najbardziej wygodne i przestrzenne z perspektywy regularnego użytkowania. Na jaką więc szafę do sypialni się zdecydować?

Tanie szafy na ubrania i standardowe szafy do sypialni

W tym wypadku niejednokrotnie głównym czynnikiem, który determinuje wybór jest budżet.  To właśnie w takich sytuacjach najbardziej przydatny okazuje się wybór taniej szafy na ubrania. W tym wypadku nie musisz jednak obawiać się o to, że będzie ona dostosowana do Twoich oczekiwań lub złożona z gorszej jakości materiałów. W praktyce obecnie standard wykonania wielu mebli jest niezwykle wysokiej jakości nawet dla tanich szaf do sypialni. Wynika to przede wszystkim, że koszty cięte są raczej na designie i ogólnopojętych materiałach, ale z kwestii estetycznej, a nie samej ich trwałości. W tym wypadku jak najbardziej trzeba mieć na uwadze, że szafy na ubrania powinny stanowić w dość dużym stopniu podkreślenie jakości całego pomieszczenia. Oznacza to, że nie wolno też przedkłada szafy do sypialni ponad resztę elementów znajdujących się w tym pokoju. Trzeba dopasować całe wyposażenie wzajemnie do siebie. Pozwoli Ci to w 100% dopiąć wszelkie szczegóły idealnie pod własne preferencje. Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Zresztą przetestuj to sam w praktyce! Pod takim kątem wybranie szafy na ubrania powinno być już czystą przyjemnością.

Szafy do pokoju a szafa garderoba

W tym wypadku nie każdy z nas może sobie pozwolić na to, aby poświęcić osobne nawet małe pomieszczenie na szafę garderobę. To właśnie w takich sytuacjach konieczne jest niejednokrotnie pójście na pewne ustępstwa. Oznacza to wybór szafy do pokoju, która nie będzie zajmować zbyt wiele przestrzeni, a na dodatek bez większego problemu pozwoli Ci na przechowywać w niej ubrania oraz wszelkie niezbędne przedmioty. W praktyce wydaje się to dość skomplikowane lub kosztowne, jednak nic bardziej mylnego. Na rynku dostępnych jest szerokie spektrum tanich szaf na ubrania, które doskonale sprawdza się w tej roli. Ponadto będą one niejednokrotnie na tyle wytrzymałe, że nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Od tego jaką szafę do pokoju wybierzesz będzie zależne gdzie ją ustawisz, a także ile zajmie miejsca.

Tanie szafy na ubrania czy są warte uwagi?

Zdecydowanie tak! Jak wielokrotnie wskazywaliśmy obecnie tanie szafy do sypialni czy też szafy do pokoju są jak najbardziej rozsądnym wyborem. Świadczy o tym obecnie ponadprzeciętna jakość wykonania, która cechuje produkty z oferty praktycznie dowolnego producenta. Tutaj przy produkcji uwzględniany jest nie tylko wygląd, ale również wytrzymałość, które stoją na bardzo wysokim poziomie. O ile design takiej szafy na ubrania nie będzie dopracowany, także wykonany z wysokiej klasy materiałów, tak jak w przypadku droższych modeli, to będzie to mimo wszystko rozwiązanie na lata regularnego użytkowania. W w praktyce szafy do sypialni nawet w wariancie budżetowym wielokrotnie są świetnym rozwiązaniem. Wystarczy, że zachowują spójny charakter w ramach danego pomieszczenia. 

Jak wybrać odpowiednią szafę do pokoju?

Pamiętaj, że przede wszystkim musi być ona funkcjonalna. Zmierz ile konkretnie miejsca możesz przeznaczyć w danym pomieszczeniu, a także określ mniej więcej gdzie będzie ona stała. Jeśli brakuje Ci przestrzeni na np. otwarcie drzwi lub po ich otwarciu w pokoju jest zbyt mało miejsca, to szafa do sypialni może być przecież bazowo wyposażona np. w specjalne drzwiczki otwierane do wewnątrz, składane lub przesuwane. W tym aspekcie bez problemu większość rozwiązań może dopasować po prostu do własnych potrzeb.   Design oraz wygląd są kwestią gustu tak samo jak dopasowanie odpowiedniego modelu bezpośrednio do danego pomieszczenia. Musisz więc daną szafę stricte, bezpośrednio do pokoju, w którym zamierzasz ją po prostu umieścić.