Szafy trzydrzwiowe

Gdzie i kiedy sprawdzają się szafy trzydrzwiowe?

Szafa trzydrzwiowa to prawdziwa klasyka wśród wnętrz o większej powierzchni. Mebel ten jest znacznych gabarytów oraz pakowny z perspektywy pojemności. Oznacza to, że ułatwia on przechowywanie nawet znacznej liczby ubrań niezależnie od bieżącego sezonu. W szafie trzydrzwiowej sprawdza się także lustro, które dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie. Efekt ten jest większy w tym wypadku ze względu na m.in. na wielkość tego elementu wyposażenia. Dlaczego warto posiadać nawet tanią szafę trzydrzwiową? Ponieważ dzięki niej uzyskasz w domu upragniony porządek i zorganizujesz przetrzymywanie wszystkich rzeczy, które niekoniecznie muszą pozostawać na widoku. Ponadto szafa trzydrzwiowa przesuwna ograniczy konieczność posiadania dużego pokoju, aby otworzyć w nim na oścież drzwiczki mebla. Jakie zalety posiadają nawet białe szafy trzydrzwiowe? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Dowiedz się wszystkiego co niezbędne, właśnie tutaj!

Szafy trzydrzwiowe – atuty przemawiające za zakupem

Największą zaletą szafy trzydrzwiowej jest jej pojemność. Wszystkie rzeczy schowasz w jej wnętrzu, a to pozwoli Ci zachować porządek w mieszkaniu. Nie zawsze jednak tak świetne rozwiązanie jest idealne dla wszystkich. Przy mniejszych pomieszczeniach mebel może zabierać większość dostępnej w nich przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że gabarytu nie można wykorzystać także na własną korzyść. Wystarczy wybrać szafę trzydrzwiową z lustrem lub białą szafa trzydrzwiowa, gdy jak wiadomo oba te rozwiązania pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. W ten sposób z kolei zminimalizujesz problem tego, Twój zakup zabiera trochę więcej miejsca. Ponadto możesz także skorzystać z pewnego wariantu tego mebla, a mianowicie szafy trzydrzwiowej przesuwna. Pozwala ona zagospodarować przestrzeń, która normalnie pozostałaby niewykorzystana. Ponadto we wnętrzu nawet taniej szafy trzydrzwiowej zmieszczą się ubrania na każdy sezon: lato, zimę, jesień czy wiosnę. Ponadto przechowasz w środku też akcesoria pokroju: 

  • czapki, 
  • szaliki,
  • torebek,
  • kominów
  • szerokiego spektrum ubrań sportowych.

Szafy trzydrzwiowe w aspekcie praktycznym

Szafa trzydrzwiowa z lustrem to bardzo popularne rozwiązanie w wielu domach i mieszkaniach. Posiadają one wiele zalet i mogą być idealnym wyborem dla osób, które potrzebują dużej przestrzeni do przechowywania ubrań, akcesoriów i innych przedmiotów. Kilka głównych zalet szaf trzydrzwiowych np. białych zostało już omówionych. Co jednak z atutami, które posiadają wszystkie meble wpisujące się w tę kategorię? Na pewno bardzo istotna jest duża pojemność, która została już wspomniana i stanowi korzyść zapewnioną nawet przez tanie szafy trzydrzwiowe. Pojemność może jednak być też dla niektórych wadą, jeśli w małym pomieszczeniu nie będzie dało się otworzyć w pełni drzwiczek. Tutaj jednak opcję stanowią  szafy trzydrzwiowe przesuwne. Dzięki trzem drzwiom otwieranym w ten sposób i wielu półkom, szufladom i wieszakom, można we wnętrzu tych mebli przechowywać bardzo dużo rzeczy. Dzięki temu nie trzeba martwić się brakiem miejsca na ubrania, buty, akcesoria i inne przedmioty.

Szafa trzydrzwiowa biała i nie tylko czyli stawiając na estetyczny wygląd

Szafa trzydrzwiowa przesuwna jak i standardowa prezentują się zawsze świetnie i mogą być dobrym uzupełnieniem wystroju pokoju. Dostępne są w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu można dobrać je do reszty mebli i wykończenia wnętrza. Przykładem rozwiązania najbardziej klasycznego są trzydrzwiowe szafy białe, które mogą być nie tylko pojemnikiem, ale i pięknym elementem dekoracyjnym, który przyciąga uwagę dodając unikalnego charakteru danemu pomieszczeniu. Ułatwia to również organizację przestrzeni w danym pokoju. Nawet tanie szafy trzydrzwiowe dzięki dużej ilości półek, szuflad i wieszaków, pozwalają na bardziej schematyczną organizację przechowywania ubrań i innych przedmiotów. Wszystko jest na swoim miejscu i łatwiej jest dzięki temu znaleźć potrzebną w danej chwili rzecz. Można przy tym zaoszczędzić czas, który zwykle tracimy na poszukiwanie rzeczy w innych miejscach. Wystarczy ku temu zwykła, dobrze wkomponowana w resztę projektu mieszkania np. biała szafa trzydrzwiowa.

Szafa trzydrzwiowa z lustrem czyli więcej zalet niż wad

Meble tego typu pozwalają na przechowywanie rzeczy w prywatności. Dodatkowo jeśli drzwi są zamykane, nie ma potrzeby martwienia się, że ktoś zobaczy nasze rzeczy lub je przestawi. Jest to szczególnie ważne dla osób, które dzielą pokój lub mieszkanie z innymi osobami. Trwałość i wytrzymałość to kolejny atut, który posiadają w szerokim spektrum szafy trzydrzwiowe. Meble są zwykle wykonane z trwałych materiałów, takich jak drewno, płyta laminowana z dodatkami szkła lub metalu. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia i wytrzymałe na długi czas. Jest to szczególnie ważne, gdyż szafa jest często jednym z najważniejszych mebli w pokoju. Szafy trzydrzwiowe z lustrem to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dużej przestrzeni do przechowywania swoich rzeczy. Oferują wiele zalet, takich jak duża pojemność, estetyczny wygląd, organizacja, prywatność