Stoły Industrialne i Loftowe

Stoły loftowe jak dobrze wybrać?

Poszukujesz mebla, który będzie doskonale sprawdzał się nie tylko przy posiłkach w rodzinnym gronie, ale również przy spotkaniach ze znajomymi? W tym wypadku z pewnością dobrym rozwiązaniem jest duży stół loftowy. Zapewni Ci on nie tylko ogromną uniwersalność w zastosowaniu, ale także będzie prezentował się wręcz doskonale w większym pomieszczeniu, czy salonie. Oprócz tego stoły loftowe rozkładane niejednokrotnie spełniają swoją funkcję w salach konferencyjnych, jednak nie każdy nada się do tej roli. Należy zwrócić tutaj uwagę na wiele małych, ale istotnych szczegółów. Jakich konkretnie? Dowiedz się wszystkiego właśnie tutaj!

Czy wiesz gdzie konkretnie sprawdzą się stoły industrialne i loftowe?

W ostatnim czasie niezwykle popularnym elementem dekoracyjnym w domach i mieszkaniach są meble w stylu industrialnym. Stoły tego typu wyróżniają się w szczególności wyeksponowaniem części metalowych, a także nastawieniem na wykonanie w kolorystyce grafitu i barw szarych. Wnętrza inspirowane tym stylem to jeden ze stałych trendów, które zawsze się wyróżniają i odznaczają wysublimowaną surowością wykończonego w ten sposób wnętrza. Stoły loftowe to minimalistyczne formy najczęściej z przewagą elementów stalowych, których funkcje użytkowe to główne założenie każdego z projektów. 

Stalowe i industrialne stoły loftowe. Duży stół industrialny, czemu nie.

W zasadzie to właśnie tego typu rozwiązania wręcz pokochali entuzjaści designu i projektanci na całym świecie. Dlaczego? Głównie dlatego, że duże stoły loftowe rozkładane przełamują standardy wytyczone przez bardzo popularny w ostatnim czasie styl skandynawski, któremu bliżej jest zdecydowanie do klasycznych rozwiązań i dodatkom wykonanym m.in. z drewna. Stół industrialny z kolei z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem pokoi urządzonych w tej estetyce stonowanej bieli z szarością. W takiej kompozycji stoły loftowe do jadalni z pewnością będą stanowić najmocniejszy akcent całej aranżacji nie tylko pomieszczenia, ale i całego domu.

Skąd wzięły się tak naprawdę koncepcję na stoły loftowe do jadalni?

W zasadzie industrial to wybór numer jeden wszelkich miłośników oryginalnych aranżacji. W zasadzie stanowi on współczesne rozwinięcie stylistyki, która powstała na bazie rewolucji przemysłowej. Wtedy to zaczęły powstawać kolejne fabryki i zakłady przemysłowe, które nastawiały się na konstrukcje metalowe, które znajdują swoje prawdziwe rozwiązanie w stołach industrialnych. Z kolei rozwiązanie pośrednie to stoły loftowe rozkładane będące pewną interpretacją oryginalnych założeń z dodatkiem w postaci m.in. elementów drewnianych czy drobnych, eleganckich zdobień. 

Na czym polega trend industrialny w kontekście dużych stołów loftowych?

Trend industrialny w designie przeżył swoje prawdziwe odnowienie w latach 60. I 70. To właśnie wtedy projektanci zaczęli wykorzystywać swoje pomysły i stosować je w przestrzeniach po upadających fabrykach, gdzie narodziły się m.in. stoły industrialne. Wpasowują się one wręcz idealnie w podniszczoną i przede wszystkim surową stylistykę wnętrz. W zasadzie apartamenty loftowe i tutaj sprawdzające się w szczególności dedykowane duży stół industrialny. W zasadzie to właśnie ta czysta fascynacja surowymi elementami dekoracji sprawiła, że swój renesans przeżywa inspirowana przemysłem moda na duże stoły loftowe do salonu i ich pochodne.

Industrialne wnętrza – przestrzeń gdzie stoły loftowe do salonu zyskują nową jakość

Taka charakterystyczna stylistyka z czasem ewoluowała i obecnie mamy już do dyspozycji tylko pewne pochodny, czyli stoły loftowe do jadalni, które będą łączyły w sobie wiele elementów czysto nowoczesnych. Główne jednak wyznaczniki i podstawy od lat pozostają wręcz niezmienne. Na ten moment jednak coraz większa liczba produktów na rynku dopasowana jest do potrzeb np. mieszkań w stylu skandynawskim, które potrzebują jednego elementu dekoracyjnego przełamującego resztę wystroju. Apartamenty i mieszkania potrzebują np. stołu loftowego do jadalni, który w otwartej przestrzeni będzie wyróżniał się swoją solidną konstrukcją. Właściciele nowoczesnych mieszkań podzielają właśnie w ten sposób entuzjazm, który dodatkowo wiedzie prym obecnie razem z minimalistycznym trendem. Tutaj z kolei stoły industrialne prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Na czym właściwie polega wrażenie, które daje stół loftowy w odpowiednim pomieszczeniu?

Stoły loftowe do jadalni są bezpośrednimi spadkobiercami stołów użytkowych. W praktyce oznacza to, że pierwowzory moglibyśmy znaleźć w pracowniach krawieckich i rzemieślniczych. Dzisiaj oczywiście zostają poddane odpowiednie obróbce, która wyklucza pewne uszczerbki w politurze bądź jakości wykonania. Przy współczesnych meblach mimo wszystko jednak ich funkcjonalność, czyli dużo miejsca do pracy, aktualnie sprawdza sie przy spotkaniach w gronie rodziny bądź znajomych. Takie rozwiązanie w pokoju gościnnym będzie wręcz idealne jeśli chodzi o imprezy. 

Czy warto kupić stół loftowy do jadalni?

Zdecydowanie tak! Z pewnością docenisz tą minimalistyczną formę, gdyż mebel przełamuje elementy stalowej ramy w ciemnym kolorze drewnem. Blat wyróżni się w szczególności swoim kolorem, a klasyczne ułożenie nóg często ustępuje miejsca nawet najbardziej klasycznym dębowym stołom wykonanym z litego drewna. Dodatkowo przy stołach loftowych charakterystyczne są krzyżowe wzmocnienia konstrukcyjne wewnątrz od dolnej strony blatu. Dają one ciekawy wizualnie efekt w szczególności przy stołach loftowych rozsuwanych. Industrialne meble są idealne do salonu, jadalni i domowego biura. Sprawdzają się praktycznie wszędzie, gdyż są niepowtarzalne jako nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim element funkcjonalny, który sprawdzi się w każdym domu.