Regały do pokoju

Jaki regał do salonu wybrać? Przegląd najlepszych modeli z polskich sklepów

Regał do pokoju to bardzo funkcjonalny mebel, który może pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale w szczególności estetyczną. W przypadku pomieszczenia typowo dziennego jest to element wyposażenia w każdym domu, który najczęściej jest pokryty książkami lub pamiątkami. Wybór konkretnego regału do pokoju jest uzależniony od tego, jakie będzie również główne przeznaczenie takiego pomieszczenia. Niejednokrotnie regał do pokoju dziecka będzie nieco inny od takiego, który umieścimy w salonie. Chodzi o stylistykę, a także jakość wykonania, gdyż często młodszym może zdarzyć się wypadek, który spowoduje np. uszkodzenie struktury zewnętrznej mebla. Wybór niestety może przez to jednak sprawiać problem. Jakie regały do pokoju kupić? Na czym oprzeć swój wybór w tym aspekcie? Dowiedz się właśnie tutaj!

Jaki wybrać regał do pokoju dziecka?

W tym aspekcie trzeba często iść na pewne kompromisy. Meble do mieszkania kupowane są często na lata, jednak przy obecności dziecka w domu wiele może się zmienić. Ponadto aranżacja mieszkania z czasem także ulega zmianie więc dzisiaj często będziemy regularnie zmieniać np. regały do pokoju dziecka. Oprócz tego w przypadku tego mebla trwałość odgrywa bardzo duże znaczenie. Dzieci mają tendencję do pokrywania różnych powierzchni mazakami i kredkami, więc dobrze jeśli taki regał do pokoju dziewczynki lub chłopczyka będzie odporny na przecieranie i kontakt z detergentami. Nie oznacza to, że nie można wybrać regałów do pokoju chłopca lub jego siostry, który posłuży nam przez wiele lat.

Czy regał do pokoju młodzieżowego przetrwa próbę czasu?

Wszystko zależy od materiału wykonania, a także samego dziecka. Wiele regałów do pokoju mimo upływu czasu wciąż będzie prezentowało się elegancko i stylowo. Nie trzeba obawiać się o zniszczenie, ale niestety zawsze jakiś wypadek może się przydarzyć. Czym się kierować przy wyborze regału do pokoju dziewczynki? Przede wszystkim kolorystyką i funkcjonalnością. Dobrze jest zamienić wybór odpowiedniego mebla po prostu w zabawę. Zapytaj swoją pociechę jaką chce mieć aranżację w pokoju. Wystarczy, że otworzysz stronę z poszczególnymi regałami do pokoju chłopca lub dziewczynki w zależności od płci młodego człowieka i zapytasz, co mu się konkretnie podoba. 

Zakup regału do pokoju dziecka do przede wszystkim inwestycja w szczęście malucha

Każdy chciałby, żeby jego mieszkanie zostało urządzone wedle jego koncepcji. W przypadku dzieci jest całkowicie tak samo. Prostsze jest jednak to, że nie musimy obawiać się o to, że regał do pokoju młodzieżowego całkowicie mu się nie spodoba. Najmłodsi postrzegają świat zupełnie inaczej i nawet jeśli nie do końca trafisz w jego gusta, to z czasem zaakceptują Twój wybór. Zanim zdecydujemy się na konkretny regał do pokoju, musimy zastanowić się, czy będzie pasował także do pozostałych elementów wyposażenia w pomieszczeniu. W przypadku tego mebla najczęściej położymy na nim dekoracje, książki i różnego typu ozdoby. W przypadku pokoju dziecka regał służył będzie także za miejsce na przybory szkolne i zabawki, dlatego musi być do tego bezpośrednio przygotowany. Tutaj dobrze sprawdzą się regały do pokoju młodzieżowego typowo otwarte, na których można położyć ulubioną kolekcję książek czy np. ułożone LEGO lub puzzle. W sprzedaży dostępne są także regały zamykane, które przeznaczone są bardziej typowo do przechowywania książek lub cenniejszych przedmiotów. Regały do pokoju tego typu wybiera się z reguły, aby włożyć do nich mało używane przedmioty. Jeśli nie chcemy eksponować zawartości regału to nie musi nawet być przeszklony. Wybierz wszystko idealnie pod swoje preferencje użytkowe!

Jaki wybrać regał do pokoju niekoniecznie dziecka?

W zasadzie na rynku można zamówić szerokie spektrum regałów do pokoju różnego kształtu i gabarytów. Możesz zamówić więc wersje schodkowe, a nawet wiszące. Modele o bardziej zróżnicowanym zastosowaniu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a także kupowane są do salonów, sypialni, czy pokojów dzienny. Rozwiązania mogą stanowić wyjątkowe dopełnienie aranżacji każdego mieszkania, pomieszczenia czy nawet całego domu jeśli zdecydujemy się zakupić bardziej spójne stylistycznie modele. Bardzo dużą zaletą regałów do pokoju jest oszczędność miejsca. Pozwalają one zagospodarować przestrzeń nie tylko standardowo w poziomie, ale także w pionie. Regał schodkowy świetnie sprawdzi się np. w miejscach mniej klasycznych czyli w kącie lub pod schodami. Dzięki takiemu zakupowi nie musimy przeznaczać na regału do pokoju jeszcze więcej miejsca, które moglibyśmy wykorzystywać w kwestiach typowo użytkowych. Modele wiszące sprawdzają się w ten sam sposób i przy małych pomieszczeniach idealnie będą uzupełniać nasze ściany. Dzięki takiej konstrukcji i zastosowaniu można ustawić pod nimi nawet inny mebel.

Czy wiesz już jaki regał do pokoju wybierzesz do swojego mieszkania?

Pamiętaj, że bardzo ważne jest również dostosowanie naszego zakupu do kwestii typowo estetycznych. W przypadku nowoczesnych bądź industrialnych wnętrz lepiej sprawdzą się przypadku bardziej chłodne kolory i modele wykonane z metalu. Natomiast bardziej loftowy styl, vinatage i minimalistyczny charakter będą bardziej wpasowywać się jeśli dobierzemy do nich klasyczne drewno. Ważne jest też zachowanie odpowiedniej proporcji regału do pokoju. Nie przesadź ze zbyt dużą ilością dodatków i postaw na chłodną, stonowaną, ograniczoną liczbę przedmiotów, które umieścisz na swoim regale do pokoju.